Program


SEBASTIAN RIEDEL I CREE

SEBASTIAN RIEDEL I CREE

Cree od Dżemu nie ucieknie. Sebastian Riedel nie tylko jest przecież nieodrodnym synem swojego ojca, lecz i jego wiernym, muzycznym uczniem. Ale kto ma nim być, jeśli nie on?  more

No active events available

An event with this title is currently not available for purchase online.

Last event date: Friday, March 20 2015 7:00PM

Zwłaszcza że odziedziczył lwią część talentu Ryszarda Riedla, zarówno jako wokalista, autor tekstów, jak i kompozytor. A w ramach „bonusu” jest jeszcze zdolnym gitarzystą. Dlatego, jeżeli słyszymy echa Dżemu w Ja to wiem i ty to wiesz (rzecz z nurtu Jak malowany ptak) albo w bardzo ładnym, balladowym, akustyczno-elektryczno- -hammondowym Wierzyć chcę w marzenia, możemy się tym tylko cieszyć.

A jednak Cree nie chce zamykać się w tradycyjnej dla siebie, bluesrockowej formule. Ba – Wyjdź możemy uznać za swego rodzaju stylistyczną rewolucję. Durowy Jestem tu dla ciebie całkowicie odrzuca bluesowy, emocjonalny „dół” i nie tracąc szlachetności przynosi falę optymizmu, podobnie sprawa ma się z Czego chcesz ode mnie. Być nie mogę, autorstwa basisty Lucjana Gryszki to pierwszy i od razu udany eksperyment z reggae (no dobra, Dżemowi reggae także nie było obce) – wypada szczerze i naturalnie. Prawdziwym szokiem jest natomiast Moja halucynacja – i gitarowo i w interpretacji wokalnej bliska dokonaniom… Velvet Revolver. To zupełnie nowa jakość u Riedla i Cree, tak samo jak wyjątkowo szybki i ostry utwór tytułowy.

W tym dynamicznym i formalnie urozmaiconym materiale nie gubi się na szczęście osobowość Bastka Riedla. Jako współautor lub autor prawie wszystkich utworów zadbał o odpowiednio nośne melodie (np. Jestem tu dla ciebie, Czego chcesz ode mnie), i charakterystyczne, proste, ale przekonujące teksty „o życiu”, z których większość napisał sam, a część – z Dariuszem Duszą. I właśnie stworzony do spółki z Duszą, uzupełniony naprawdę przejmującą gitarową solówką utwór Wieczne pytania, w którym wspomina swojego ojca, wydaje się najważniejszą pozycją wśród utworów nowego albumu. Już choćby dzięki temu utworowi Wyjdź… można uznać za udaną i ważną pozycję w dyskografii zespołu. A przecież i reszcie piosenek absolutnie nic nie brakuje.

Skład
Sebastian Riedel – wokal, gitara
Sylwester Kramek – gitara
Lucjan Gryszka – bas
Adam Lomania – klawisze
Tomasz Kwiatkowski – perkusja

Polub Nas


Suggestions


Teatr Mały Tychy

ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1, Tychy

W Teatrze Małym można zobaczyć koncerty, spektakle teatralne, operowe, operetkowe, kabaretowe, teatrów tańca oraz wydarzenia przybliżające działalność tyskich teatrów amatorskich.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.